עומרי אריאל

ללימודי מדעי התזונה הגעתי לא ממקום של עניין בבריאות, אלא בזכות אהבתי הרבה לשחייה. לא שערתי ששלוש שנים מאוחר יותר, כשאסיים את התואר, תזונת ספורט כלל לא תעניין אותי ואת מקומה תתפוס התשוקה לעיסוק בבריאות, מחלות והבנת הגוף. למעשה, את התואר סיימתי מיואש: מיואש ממה שלמדתי, מחישובי קלוריות וחלבון ומההתייחסות אל גוף האדם כאל מחשבון. משהו הרגיש לי לא במקום, לא הגיוני.

ואז זה קרה – קצת לאחר סיום התואר הגעתי במקרה להרצאה בה דיברו שני אנשים, כל אחד המצדד בסגנון תזונה שונה – האחד ב"פליאו", השני בטבעונות. הדברים שעלו בהרצאה סתרו רבות ממה שלמדתי באוניברסיטה ושלחו אותי למסע חקר. התחלתי לקרוא, לחקור, לשאול שאלות ולגלות. גיליתי על מה מבוססות המלצות התזונה שלימדו אותי, מנגנונים פיזיולוגים עליהם לא דובר במהלך התואר וסגנונות אכילה שונים ומשונים. התוודעתי לעולם הרפואה הפונקציונלית, הדוגל בירידה לשורש הבעיה, ולדרכי טיפול במגוון מחלות כרוניות. כל אלו לא הוזכרו כלל במהלך לימודי או במהלך הסטאז'.

מי אני?

מטפל, חוקר, סקרן. אדם שמסתכל על העולם מזווית קצת אחרת. מאז ומעולם היה לי כשרון בהבנת הגיון הפעולה של מערכות, לפרקן לאלמנטים המרכיבים אותן ולסדר מחדש את הרכיבים באופן שיביא לתוצאה האופטימלית. כיום, זה בדיוק מה שאני עושה – מבין את המטופל, את מנגנוני המחלה (פיזיים ונפשיים), מזהה את נקודות החולשה במערכת ומתאים את הטיפול המדויק והנכון ביותר. אסטרטגיות הטיפול שלי נשאבות ממגוון עולמות תוכן, כגון תזונה, רפואה מערבית, רפואה משלימה, צמחי מרפא ועוד.

התזונה בה אני דוגל היא זו שתביא אותך למטרה שלך!
במשך השנים נחשפתי לסגנונות אכילה שונים וכן לפרוטוקולים רבים לטיפול במחלות. המגוון הרב מאפשר לי לפרק את האלמנטים מכל סגנון תזונה ולחברם מחדש באופן שיתאים עבור המטופל העומד (או יותר נכון – יושב) מולי.

אני לא מיסיונר של סגנון אכילה ספציפי כזה או אחר, לדוגמה: טבעונות, פליאו, זון, ים תיכוני, קטוגני ועוד. בכולם מושרשים מיתוסים כאלו ואחרים – אלו כנראה תוצר בלתי נמנע של הרצון ליצור מיתוג, בידול וחוקים שיגדירו במדויק מה מותר ומה אסור – שחור ולבן. אני משלב את הידע מכל העולמות על מנת למצוא את הדרך שתביא אותך למקום בו יהיה לך הכי טוב.

ייעודו של אתר זה הוא שיתוף ידע והנגשת כלים להתמודדות עם מחלות שונות ושמירה על אורח חיים בריא. התוכן בו יגע הן בפן הפיזי והן בנפשי, כיוון שלשניהם השפעה עצומה על איכות החיים. מקווה שתהיה לך קריאה מהנה ותמיד אשמח לשמוע הערות/הארות לשיפור.

בהכשרתי תזונאי/דיאטן קליני (R.D), בעל תואר במדעי התזונה (B.Sc) של האוניברסיטה העברית. את הסטאז' עשיתי בבית החולים איכילוב.