טיפול במערכת העיכול ושיקומה
 
קל לעיכול

אודות

מרכז קל לעיכול

קל לעיכול הוא מרכז לטיפול אינטגרטיבי בסובלים/ות מבעיות במערכת העיכול.

הגישה הטיפולית במרכז מבוססת על שילוב של מגוון שיטות טיפול: תזונה ואורח חיים, צמחי מרפא, פרוביוטיקות, תוספים שונים, וכן הכרות מעמיקה עם הבדיקות והטיפולים הזמינים ברפואה המערבית. הפרוטוקולים הטיפוליים מבוססים על מחקר מדעי והבנה מעמיקה של מערכת העיכול, לצד הכשרות אצל מומחים עולמיים ממגוון תחומים.

במסגרת תהליך הטיפול התיק הרפואי שלך מנוהל מקצה לקצה בכל שלבי הטיפול, החל מסיוע בהבנת היצע הבדיקות הקיימות ודיוק של אלה הרלוונטיות באופן אישי למצבך, הנחיית המטופל בעבודה עם גורמים רפואיים ופרא רפואיים, דרך דיוק האבחנה ועד ליצירת פרוטוקול טיפולי מותאם אישית.

אנו מתבוננים על כל מטופל/ת כמכלול, מתוך ראיה רחבה של מצבים רפואיים, סטרס, אורח חיים, תוצאות בדיקות כלליות ועוד. בהתאם לכך ובהתבסס על ידע מעמיק ופרוטוקולים שנוצרו בקליניקה, אנו מייצרים פתרונות ייעודיים בתפירה אישית לכל מטופל/ת.

עומרי אריאל – מייסד המרכז

מדען וסקרן מלידה.. מומחה לטיפול אינטגרטיבי במערכת העיכול, מפתח שיטות טיפול ופרוטוקולים המשלבים צמחי מרפא, תוספים, פתרונות מתחום הרפואה הקונבנציונלית ותזונה.

תזונאי קליני בהכשרתו, מומחה בתחום הגאסטרואונטולוגיה ואוטודידקט, החל ללמוד לעומק את מערכת העיכול מנקודות מבטן של גישות שונות, מתוך ההבנה שלא ניתן לרפא בעיות עיכול באמצעות תזונה בלבד.

את מרכז קל לעיכול הקים לאחר שראה את המצוקה בקרב מטופלים המתמודדים עם בעיות עיכול שונות, ומתוך הבנה כי הידע אודות מערכת העיכול נוצר במסגרתם של תחומי דעת שונים שאינם מתקשרים זה עם זה. אם נחשוב למשל על הידע של רופאי גסטרו, נטורופתים, תזונאים או מדקרים, נראה שכל אחד מאנשי המקצוע מטפל מנקודת המבט של הגישה אליה הוא משתייך. במצב זה נעדרת ראיה מערכתית רחבה שיכולה להעניק למטופל/ת את הטוב מכל העולמות ולתרגמו לפרוטוקולים טיפוליים.

תובנות אלה הובילו את עומרי לקרוא אלפי מחקרים על מנגנונים פיזיולוגיים, חיידקים, טיפולים ממגוון גישות וללמוד ממומחים שונים מרחבי העולם, החל מאוניברסיטת מונאש שבאוסטרליה (בה פותחה דיאטת פודמפס), ועד למומחים שונים בארה"ב. השילוב בין ההכשרות המגוונות למקרים הרבים והמגוונים המגיעים לקליניקה יצר גישת טיפול רב תחומית, הנותנת מענה מקיף לטיפול במחלות ובעיות במערכת העיכול ומתפתחת כל הזמן בהתאם לתגליות מדעיות וניסיון טיפולי מהקליניקה ומרחבי העולם.

נשוי לעינב ואבא של צ'ונגי החתול, למרות שהוא במקור איש של כלבים :-).

יפעת לאוטרבך

תמונה של יפעת לאוטרבךתזונאית קלינית ומטפלת אינטגרטיבית, בוגרת תואר ראשון למדעי התזונה B.Sc מהמכללה האקדמית תל חי.

מומחית בתחום הגסטרואנטרולוגיה, מטפלת מעל עשור במגוון מצבים ומחלות במערכת העיכול לרבות בעיות במערכת עיכול עליונה, מחלות מעי דלקתיות, מעי רגיז/ש והפרעות ייחודיות במערכת העיכול בילדים.

לאורך השנים התמחתה והוסמכה גם בהכנה, לווי, ושיקום מטופלים לאחר ניתוחים במערכת העיכול העליונה והתחתונה, כולל ניתוחים ביראטרים (קיצורי קיבה לצורך ירידה במשקל). עבדה והתמחתה במוסדות שונים כגון: הקריה הרפואית רמב"ם, בית חולים בני ציון ואף שימשה כתזונאית הראשית של מחוז פיקוד צפון בצה"ל.

יפעת צברה ידע רב בתחום הטיפול התזונתי לפי מגדר, כי הרי ״גברים ממאדים ונשים מנוגה״, בדגש על תקופות קריטיות בחיי נשים כולל תקופת הפריון, הריון, וגיל המעבר. כמו כן היא בעלת הסמכה לטיפול בתזונת הריון ובתזונה בתקופת גיל המעבר, וכן הכשרה וניסיון בטיפול בנשים הסובלות מאנדומטריוזיס.

נשואה לרועי ואמא לדן, אלון ונטע, דיאטנית קלינית בלב ובנשמה. שחיינית ושחקנית כדורשת ורואה בפעילות גופנית וספורט חלק בלתי נפרד מחייה האישיים והמשפחתיים 💪.

אודט גולדמן

תזונאית קלינית ומטפלת מוסמכת בתחום הגסטרואנטרולוגיה, בוגרת תואר ראשון בתזונה באוניברסיטה העברית.

לצד העבודה בקליניקה משמשת כדיאטנית בבית החולים אסותא. במהלך עבודתה צברה ניסיון במחלקות האשפוז השונות, הכוללות התייחסות למטופלים לאחר ניתוחים בריאטריים, ניתוחי מערכת העיכול ועוד. בנוסף, עובדת במחלקת טיפול נמרץ ובמכון האונקולוגי לטיפולי יום. בעברה עבדה כדיאטנית במוסד גריאטרי ואף תמכה בניהול קורס ההכנה למבחן הממשלתי להסמכת תזונאים.

המומחיות והכלים הטיפוליים שפיתחה אודט הם תולדה של נסיון עשיר, קורסים והכשרות, לצד התמודדות אישית עם מחלת הקרוהן שאובחנה אצלה כבר בגיל 11. היכרותה האישית עם קשיי ההתמודדות והטיפול במחלה הובילה אותה לפתח מומחיות מניסיון, תשוקה לטיפול והבנה מעמיקה של מצבים ומחלות במערכת העיכול.

מאמינה גדולה בקשר גוף-נפש ובכוח הריפוי העצום שהוא מציע. אוהבת לבשל, לעשות ספורט, לטייל בארץ ואיך לא? גם לאכול :-).